From Israel

Uri Binyamin Abend (BGU)

Vardit Adler (CONTROP)

Morag Agmon (Intel)

Ilan Aharon (Ariel)

Ziv Alina

Nik Alshek (Ariel)

Tal Amir (Weizmann)

Shlomi Arnon (BGU)

Gil Atar (Soreq)

Moshe Averbukh (Ariel)

David Avidar

Ido Avraham

Marcelo Bacher (TAU)

Omri Bar

Vered Bar Bracha (Intel)

Amos Bardea (HIT)

Anna Barnov

Alon Baruch (BGU)

Gal Barzilai

Yeshaleka Basha (Ariel)

Ori Bass (BIU)

Yuval Beck (HIT)

Yevgeny Beiderman (CU-BX)

Alex Belenky (BGU)

Michael Bell (HUJI)

Michael Bendayan (Rafael)

Irad Ben-Gal (TAU)

Rotem Ben Hur

Boaz Ben-Moshe (Ariel)

Dan Ben-Uri (Ansys)

Moran Bin Nun (HUJI)

Yitzhak Birk (Technion)

Miri Blau (HUJI)

Amit Boyarski (Technion)

Alex Bronstein (Technion)

Svetlana Bronshtein (SCE)

Shraga Bross (BIU)

Yaakov Buchris (Technion)

Alexander Bunin (Technion)

Dima Bykhovsky (SCE)

Netzah Calamaro

Avi Caspi

Yuval Cassuto (Technion)

Yaakov Chen (DSPG)

Pavel Chusovitin

Alejandro Cohen

Asaf Cohen (BGU)

Emanuel Cohen (Technion)

Israel Cohen (Technion)

Ilan Cohen Zada

Ron Dabora (BGU)

Itai Dabran (Technion)

Hadassa Daltrophe (BGU)

Dorin Danial (Technion)

Yehuda Dar (Technion)

Noam Davidovitz (BGU)

Stanoslav Derevyanko (BGU)

Emanuel Diamant

Elad Domanovitz (TAU)

Yuval Dorfan (BIU)

David Dov (Technion)

Sagiv Dvash

Tsvi Dvorkind

Alon Eilam

Yonina Eldar (Technion)

Michael Elad (Technion)

Moria Elkayam (Ariel)

Adoram Erell (DSPG)

Uri Erez (TAU)

Danielle Ezuz (Technion)

Meir Feder (TAU)

Alex Fish (BIU)

Roman Frenkel (Afeka)

Alex Frid

Emilia Fridman (TAU)

Sharon Gannot (BIU)

Ido  Gattegno (BGU)

Matan Gavish (HUJI)

Omri Geller

Eli Gershon (HIT)

Tomer Gidoni (TAU)

Raja Giryes (TAU)

Gady Golan (HIT)

Ori Golani (TAU)

Ziv Goldfeld (BGU)

Roman Golman

Dov Greenbaum (IDC)

Shlomo Greenberg (BGU)

Hayit Greenspan (TAU)

Hugo Guterman (BGU)

Shlomi Hacohen (Ariel)

Elior Hadad

Nir Hadas (TAU)

Yoram Haddad (JCT)

Avner Haran (Soreq)

Yuval Harel (Technion)

Motti Haridim (HIT)

Alon Hazan (Technion)

Michal Heker

Elad Hoffer (Technion)

Adi Homri

Yoram Horen (SCE)

Yedidya Hyams

Reuven Ianconescu

Ishai Ilani (Sandisk)

Alexander Jivin (BGU)

Eugene Kagan (Ariel)

Joseph Kampeas (BGU)

Avi Karsenty (JCT)

Eyal Katz (Afeka)

Netanel Katzburg

Liran Katzir (TAU)

Yacov Kaufman (BGU)

Natan Keiren

Dana Keren

Osnat Keren (BIU)

Nahum Kiryati (TAU)

Ron Kimmel (Technion)

Itzik Klein (Technion)

Alon Klein Orbach (HUJI)

Yuval Kochman (HUJI)

Amir Kolaman (BGU)

Segei Koselnik (Ariel)

Guy Krasner (Afeka)

Natan Krihely (AMAT)

Alon Kuperman (Ariel)

Shahar Kvatinsky (Technion)

Itshak Lapidot (Afeka)

Bracha Laufer-Goldshtein

Yizhar Lavner (Tel Hai)

Amir Leshem (BIU)

Omry Lev

Dovid Levin (BIU)

Ely Levine (Afeka)

Dmitri Lvov (DSPG)

Yoash Levron (Technion)

Jun Lin (TAU)

Ofir Lindenbaum (TAU)

Assaf Livne (BGU)

Yakir Loewenstern (SolarEdge)

Dan Malowany (BGU)

Or Maltabashi

Revital Marbel

Michael Margaliot (TAU)

Ofer Markish

Shmulik Markovich-Golan (Intel)

Dan Marom (HUJI)

Yehya Massalha (TAU)

Haim Matzner

Eli Meirom (Technion)

Timor Melamed (BGU)

Martin Mellincovsky (Ariel)

Daniel Meltz

Neri Merhav (Technion)

Tsury Messika

Yair Moshe (Technion)

Alexei Mutovkin (Ariel)

Eliya Nachmani

Idan Nadav (Afeka)

Yaniv Namer (CONTROP)

Yizhar Or (Technion)

Amit Oren (Technion)

Ram Prasadh Narayanan (BGU)

Idan Nadav (Afeka)

Moshe Nazarathy (Technion)

Irit Ofer (Afeka)

Yizhar Or (Technion)

Gil Paryanti

Assaf Peled

Michael Peleg (Technion)

Deborah Pereg (Technion)

Haim Permuter (BGU)

Neta Rabin (Afeka)

Boaz Rafaely (BGU)

Gilor Raz (Afeka)

Arie Reichman (Ariel)

Iftach Richter (BIU)

Marcos Roitman (SCE)

Daniel Rotman (Technion)

Stanley Rotman (BGU)

Dima Ruinskiy (Tel-Hai)

Ilan Rusnak (Rafael)

Tirza Ruttenberg (BGU)

Oren Sabag (BGU)

Moshe Salhov

Ahmad Salman (SCE)

Almog Salman

Uriya Saroussi

Igal Sason (Technion)

Joseph Shor (BIU)

Amos Schreibman

Ilan Schvartzman (BGU)

Alon Sela (TAU)

Matan Sela (Technion)

Nimrod Shacham

Ori Shahar

Roee Shaked

Gil Shamai (Technion)

Shlomo Shamai (Technion)

Pavel Shanin

Mark Shifrin (BGU)

Klimentiy Shimanovich (TAU)

Eyal Shimony (BGU)

Tal Shnitzer (Technion)

Nir Shlezinger (BGU)

Yonatan Shoshan (BIU)

Shraga Shoval (Ariel)

Joseph Shor (BIU)

Mark Shtaif (TAU)

Vladislav Shteeman (Braude)

Elad Shufan (SCE)

Ofir Shwartz

Moshe Sitbon (Ariel)

Gregory Slepyan (TAU)

Ron Slossberg (Technion)

Amit Solomon

Anelia Somekh-Baruch (BIU)

Nurit Spingarn (Technion)

Yossef Steinberg (Technion)

Ariel Stulman (JCT)

Hadar Sufiev (JCT)

Jeremias Sulam (Technion)

Michael Suleymanov (Ariel)

Ido Tal (Technion)

Ronen Talmon (Technion)

Adam Teman (BIU)

Alexander Tolmachev (Technion)

Alexander Tsukerman (Technion)

Elad Venezian (IBM)

Vladimir Vulfin

Nimrod Wald (Technion)

George Weiss (TAU)

Martin Weiss (Technion)

Tal Wiener (Technion)

Shmuel Wimer (BIU)

Lior Wolf (TAU)

Dov Wulich (BGU)

Isaac Yaesh (IMI)

Asher Yahalom  (Ariel)

Or Yair (Technion)

Yael Yankelevsky (Technion)

Oded Yechiel (BGU)

Uri Yehuday (DSPG)

Michal Yemini (BIU)

Roi Yozevitch

Ido Zachevsky (Technion)

Syed Mohammad Zafaruddin (BIU)

Benjamin Zaidel (BIU)

Ram Zamir (TAU)

Ephraim Zehavi (BIU)

Daniel Zelazo (Technion)

Naftali Zon (TAU)

Yaniv Zonis (Technion)

Chen Zukerman (SolarEdge)

Alex Zviagintsev


From Abroad

Cristian Antonelli (University of L’Aquila, Italy)

Nikita Barabanov (North Dakota State University, USA)

Juri Belikov (Tallin University of Technology, Estonia)

Nagy Bengiamin (Fresno State University, USA)

Andrea Bonetti (EPFL, Switzerland)

Jan Boril (Univerzita Obrany, Czech Republic)

Vivek Borkar (IIT Bombay, India)

Joseph Boutros (Texas A&M)

Andreas Burg (EPFL, Switzerland)

Giuseppe Caire (TU Berlin, Germany)

Dajana Cassioli (University of L’Aquila, Italy)

Martin Cernan (Czech Technical University in Prague, Czech Republic)

Jingdong Chen (Northwestern Polytechnical University (NPU), China)

Christopher Chinnapan (PSN College of Engineering and Technology, Tirunelveli, India)

Laurent D. Cohen (Université Paris-Dauphine, France)

Simon Doclo (University of Oldenburg, Germany)

René-Jean Essiambre (Bell-Labs, NJ, USA)

Albert Guillen i Fabregas (Universitat Pompeu Fabra, Spain)

Elena Gryazina (Skolkovo Institute of Science and Technology, Russia)

Josep Guerrero (Aalborg University, Denmark)

Emanuël Habets (International Audio Laboratories Erlangen, Erlangen, Germany)

Richard C. Hendriks (TU Delft, Netherlands)

Michael Huebner (Ruhr-Uni­ver­si­tät Bo­chum, Germany)

Liron Izhaki Allerhand (Stuttgart University, Germany)

Swarnendu Kar (Intel Corporation, Hillsboro, OR, USA)

Walter Kellerman (Friedrich-Alexander University, Germany)

Anatoly Khina (Caltech, USA)

Dariusz Koscielnik (AGH University of Science and Technology, Poland)

Gerhard Kramer (TU Munich, Germany)

Miroslav Krstic (UCSD, USA)

Amos Lapidoth (ETH, Switzerland)

Yusuf Leblebici (EPFL, Switzerland)

Karen Livescu (Toyota Technological Institute at Chicago, Chicago, USA)

Maria Luis Valero (International Audio Laboratories Erlangen, Erlangen, Germany)

Bernhard Maschke (Université Claude-Bernard-Lyon-I, France)

Antonio Mecozzi (University of L’Aquila, Italy)

Serhii Mileiko (Newcastle University, UK)

Marek Miskowicz (AGH University of Science and Technology, Poland)

Federico Monti (Università della Svizzera Italiana (USI), Switzerland)

Miroslav Muller (Czech Technical University in Prague, Czech Republic)

Petre – Marian Nicolae

Christoph Pfister (ETH, Switzerland)

Vladimir Ponomarenko (Kotel’nikov Institute of Radio Engineering and Electronics, Russia)

Vitaly Prikhodko

Mikhail Prokhorov (Kotel’nikov Institute of Radio Engineering and Electronics, Russia)

Li Ran (University of Warwick, UK)

Roi Rath (Christian-Albrechts-Universität zu Kiel, Germany)

Timo Reis (Hamburg, Germany)

Stefano Rini (National Chiao-Tung University, Taiwan)

Joachim Rodrigues (Lund University, Sweden)

Miguel Rodrigues (University College London, UK)

Werner Rosenkranz (Christian-Albrechts-Universität zu Kiel, Germany)

Davide Rossi (Univerity of Bologna,  Italy)

Alex Rybalov (Merrill Lynch, NY)

Roland Ryf (Bell Labs, USA)

Jury Sandrini (EPFL, Switzerland)

Dieter Schwarzmann (Germany)

Fynn Schwiegelshohn (Ruhr Universität Bochum, Germany)

Chandra Sekhar Seelamantula (Indian Institute of Science, Bangalore, India)

Subhajit Sen (IIIT Bangalore, India)

Grigory Shabalin (Ural Federal University, Russia)

Paris Smaragdis (UIUC, USA)

Chandra Sekhar Seelamantula (Indian Institute of Science, Bangalore, India)

Sishaj P Simon (National Institute of Technology, Tiruchirappalli, India)

Danil Sokolov (Newcastle University, UK)

Stephen C. Stubberud (Oakridge Technology, Del Mar, USA)

Emre Telatar, (EPFL, Switzerland)

Josef Tlusky (Czech Technical University in Prague, Czech Republic)

Ioannis Tomkos (Athens Information Technology, Greece)

Sergei Turitsyn (Aston University, UK)

Yorai Wardi (Georgia Tech, USA)

Tsachy Weissman (Stanford, USA)

Michele Wigger (Telecom Paristech, France)

Alex Yakovlev (Newcastle University, UK)

Hongkai Zhao (UCI, USA)

Huacheng Zhou (Shanxi University, China)

Print Friendly, PDF & Email